< برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین
15/12/1394 11:32:15 ب.ظ
صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر از شهرهای مختلف کشورمان و دیگر کشورهای جهان، از 9 تا 12 تیرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران گردهم میآیندتا ضمن تبادل اطلاعات با یگدیگر و ارائه نوین ترین تولیدات خود، در جریان پیشرفت های این حوزه نیز قرار بگیرند.

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع آشپزخانه حمام، سونا و استخر

به گزارش ایلنا؛ در این نمایشگاه که امسال با استقبال چشمگیر شرکت های مختلف مواجه شده،حدود250 شرکت داخلی و خارجی حضور دارند و جدیدترین تولیدات و خدمات خودشان را به نمایش می گذارند.

در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر و در کنار شرکت های داخلی 66 شرکت خارجی هم از کشورهای کره جنوبی ، ترکیه ، فنلاند ، چین ، فرانسه ، ایتالیا ، آلمان ، برزیل ، اسپانیا و هلند حضور و مشارکت دارند.

امسال همزمان با این نمایشگاه ، نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک نیز برگزار میشود. با توجه به سنخیت کامل موضوعی این دو نمایشگاه ، فرصت بسیار مغتنمی برای مصرف کنندگان این کالاها به ویژه شرکتهای ساختمانی، انبوه سازان ساختمان، هتلها ، بیمارستانها ، ادارات ، مجموعه های ورزشی و همچنین مصرف کنندگان خانگی و همه مصرف کنندگان این کالاها فراهم می کند تا به این طریق بخش عمده مایحتاج ساختمانی خود تأمین کنند.درواقع محصولات و تولیدات جدید درحوزه ملزومات و تجهیزات لوکس ساختمان دراین نمایشگاه در معرض بازدید علاقمندان قرار میگیرد.

این نمایشگاه در قالب چهار گروه کالائی (گروه کالاهای آشپزخانه ، گروه کالاهای حمام ، گروه کالاهای سونا و گروه کالاهای مربوط به استخر) و با هدف افزایش راندمان تولید کارخانه ها و واحدهای تولیدی،یافتن بازارهای صادراتی، شناسایی و معرفی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی در جهت ارتقاء کیفیت تولید، ایجاد ارتباط مستقیم و رودررو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان،تبادل فکر، فناوری و محصول میان شرکت کنندگان داخلی و خارجی و آشنایی با محصولات، نوآوریها و ظرفیتهای موجود این صنعت برگزار می شود.

برنامه ریزی برای حضور و بازدید چند هیئت خارجی و همچنین برگزاری چند همایش و نشست تخصصی با حضور صنعتگران و استادان دانشگاه ها، برخی از برنامه های جانبی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر است.

کیفیت تولیدات مربوط به گروههای چهارگانه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر طی چند سال اخیر بهبود چشمگیری یافته و این موضوع به خوبی در محصولاتی که در بازار این کالاها عرضه میشود قابل ملاحظه است. گرچه ورود کالاهای مشابه از کشورهای چین ، تایوان و ترکیه موجب کاهش فعالیت تعدادی از واحدهای تولیدی تازه تأسیس گردید، اما با این وجود شرکتها داخلی همچنان برای حفظ جایگاه خود در بازار، بر اصل ارتقاء کیفیت تأکید کردند و بازهم شاهد افزایش تنوع محصولات در حوزه های مختلف این نمایشگاه نسبت به سالهای قبل هستیم. از سوی دیگر نیز افزایش هزینه ورود مواد اولیه و گران بودن هزینه های سربار تکنولوژی تولید این محصولات به عنوان مشکلات این صنعت محسوب میشوند.در حال حاضر عمده صادرات کالا و خدمات در این چهار گروه به کشورهای آسیای میانه ، عراق ، حوزه خلیج فارس، آفریقا و تعدادی از کشورهای آسیایی صورت می گیر